“Czuję się dobrze w moim miejscu pracy”

Warsztaty “Czuję się dobrze w moim miejscu pracy” to oferta przewidująca zajęcia dobrane do konkretnej grupy odbiorców.

Będą one wyglądały inaczej, jeżeli adresatami będą pracownicy biura, a inaczej jeżeli będą kierowane np. do grup pracujących fizycznie. Niezależnie od grupy docelowej, warsztaty maja na celu nauczyć Państwa pracowników jak dbać o zdrowie i sprawność fizyczna w miejscu pracy tak, aby ich działania były bardziej skuteczne i sprawiały im więcej przyjemności.
Zajęcia są przewidywane na około 1.5h

Panel 1
Indywidualizacja w sporcie

Zajęcia mają na celu uzmysłowić uczestnikom jak ważną rolę pełni w ich życiu aktywność fizyczna oraz jak ważne jest indywidualne podejście do tego zagadnienia. Z uwagi na to, że każdy z nas jest inny, jego ciało będzie reagowało na inne bodźce. Czasami ten sam rodzaj aktywności, który przynosi efekty w jednym przypadku, okazuje się zupełnie nieskuteczny w przypadku innej osoby.
Na własnym przykładnie uczestnicy będą mogli przekonać się, jak indywidualną sprawą jest trening i jak istotne jest jego właściwe dobranie dla osiągnięcia najwyższych wyników sportowych.
Każdy z uczestników wyjdzie z warsztatów bogatszy o wiedzę jak sam powinien trenować, jakie są jego mocne strony, jakie ma braki, które powinien uzupełnić oraz jaki rodzaj aktywności fizycznej jest dla niego najbardziej odpowiedni. Do tej wiedzy uczestnicy dojdą poprzez szereg zabaw ruchowych.

Panel 2
Analogie w sporcie i życiu zawodowym

W tym panelu omówione zostaną analogie zachodzące pomiędzy sięganiem po najwyższe laury w świecie sportu a osiąganiem wysokich wyników w życiu zawodowym. W tej części zajęć, uczestnicy będą mieli za zadanie odkryć, jakie wartości ze świata sportu mogą zaadaptować, aby zoptymalizować swoje wyniki w pracy.

Panel 3
Trening niewymagający

Podczas trzeciej części warsztatów, poprowadzony zostanie trening, który zaprezentuje uczestnikom, w jaki sposób, pomimo wszechobecnych przeciwności , możemy zadbać o swoja formę. Zdarza się, że na trening brakuje nam czasu, sprzętu, miejsca a także pomysłu. Prowadzący pokażą jak można przeprowadzić krótki i skuteczny trening z obciążeniem własnego ciała i sprzętami dostępnymi w domu. Każdy uczestnik otrzyma rozpisany zestaw ćwiczeń omówionych na zajęciach, aby samodzielnie wykonywać je zawsze wtedy, gdy warunki dla innych form aktywności są niesprzyjające.